Gulu University Graduation List January 2024-2025



Gulu University Graduation List January 2024-2025

Doctor of Philosophy
  1. NDYOMUGYENYI Kurobuza Elly (Non-Ruminant Nutrition)
  2. LANGOLE Stephen (Peace and Conflict Studies)
  3. BIBIANNE Wanja Waiganjo (Ms) [Zoology]

Master of Science in Agri-Enterprises Development

  1. AJOK Winnifred (Ms)
  2. AKIDI Irene Lynette (Ms)
  3. OBONG Ronald
  4. RACKARA Paul

Master in Food Security and Community Nutrition

  1. ELOLU Sammuel
  2. KOMAKECH Alfred
  3. NASSANGA Prossy (Ms)
  4. OKIDI Lawrence

Master of Science in Applied Tropical Entomology and Parasitology

  1. ACAYE Genesis
  2. ODYOMO Patrick
  3. OWORA Calvin Maya
  4. TEKKARA Allan Obonyom

Master of Education in Educational Planning, Management and Administration

  1. ABER Jacqueline Okidi (Ms)
  2. AKECH Margaret (Ms)
  3. ANYII Florence (Ms)
  4. CANOKEMA Massimine
  5. ELESU Moses
  6. KIDEGA Phonic Onekalit
  7. LALWENY Mary Susan (Ms)
  8. OBWOYA Benon Ogwal
  9. OCHOLA Julius
  10. OGWAL Herbert
  11. OJERA Charles Okello
  12. OKELLO Paul
  13. OKOT P’Bitek
  14. OKUNU Morris
  15. OLAL Jane Christine (Ms)
  16. OPIRA James
  17. OPIRO Jacob Farouk
  18. ORACE Tom David
  19. UMA Eric Justine

Postgraduate Diploma in Procurement and Supply Chains Management

  1. ACHIRO Juliet Ekut (Ms)
  2. ALEZUYO Diana (Ms)
  3. AMONY Irene Odora (Ms)
  4. MADRWA William
  5. MURARI Ian
  6. NYADOI Martha (Ms)
  7. NYAMUNGU Jesca (Ms)
  8. NYEKO Francis
  9. OCAN Benson
  10. OKETCH Zachariah
  11. ONEKALIT Bosco
  12. ONYUTHA John
  13. OPIO Edmond
  14. ORACH George
  15. OTEMA Eric
  16. OYOO Simon Peter
  17. PARHDON Richard Camhara

Postgraduate Diploma in Project Planning and Management

  1. ACAN Hildah (Ms)
  2. AJOK Doreen Lanyero (Ms)
  3. ALANYO Irene Oyunde (Ms)
  4. ALUMO Sunday Viola (Ms)
  5. AMALI Getrude Ruth (Ms)
  6. AMITO Kevin (Ms)
  7. AMOLLO Carolyne Judith (Ms)
  8. AMONE Damphire Luke Damasco
  9. ANYWAR Freddie
  10. ATIM Scovia Katushabe
  11. AYAA Emilly Komakech (Ms)
  12. AYAT Sarah (Ms)
  13. AYIBO Benard
  14. AYOT Jennifer (Ms)
  15. DROMA Patrick
  16. ETIM Betty (Ms)
  17. KOMAKECH Charles
  18. KOMAKECH Joseph Jason
  19. KOMAKECH Sam B. Ford
  20. KUMAKECH Francis
  21. LAMWAKA Angela Tracy (Ms)
  22. LODUK John Timothy
  23. MAFUTA Frank
  24. OCEN Bonny
  25. OCEN Geoffrey
  26. OCEN Peter
  27. OKECH David Odwong
  28. OKELLO Boniface
  29. OKULLO David
  30. OMARA Stephen
  31. OMONY Samuel Okumu
  32. OMOYA Jacob
  33. ONEKA Felix
  34. ONYANGA Patrick
  35. ONZIKI Adelia Moses
  36. OPIYO Alfred
  37. OPIYO Junior
  38. OROMA Harriet (Ms)
  39. OTUCU Bonny
  40. PELE Denis
  41. AKENA George
  42. AUMA Sarah (Ms)

Diploma in Pharmacy

  1. AKELLO Rita Emily (Ms)
  2. BYAMAISO Geoffrey
  3. KATABULAWO Ronald
  4. KOMULI Derrick
  5. LAMARA Mary Grace (Ms)
  6. MUGUDE Mike
  7. NYERO Denish
  8. OCHWO Constantino
  9. OJOK Anthony
  10. OUMA Sunday Nyerocan

Diploma in Secretarial and Information Management

  1. ABALO Betty Paito (Ms)
  2. ACIO Holga (Ms)
  3. ADOKORACH Joyce (Ms)
  4. ADONG Janet (Ms)
  5. AKECH Sharon (Ms)
  6. AKELLO Judith (Ms)
  7. AKOT Gloria Akech (Ms)
  8. AMITO Peace (Ms)
  9. AOL Fiona (Ms)
  10. APIYO Laura Ocen (Ms)
  11. ATIM Evelyn (Ms)
  12. ATIMANGO Gloria (Ms)
  13. ATIMANGO Jeneth Irene (Ms)
  14. ATIMANGO Rosemary (Ms)
  15. ATUKU Agnes (Ms)
  16. AYELLA Julius Fillbert
  17. ESANU Robert
  18. GWAIVU Brian
  19. KABONGERWA Everce (Ms)
  20. KAMUSIIME Ketty (Ms)
  21. KILARA Charles
  22. KILARA Margret Mickey (Ms)
  23. LAJARA Gloria (Ms)
  24. LAKER Lilly (Ms)
  25. LANYERO Paska (Ms)
  26. OCENG Irene (Ms)
  27. OJARA Calvin
  28. OKENE Kenneth
  29. OYELLA Grace (Ms)

Diploma in Development Studies
Graduands from the Main Campus

  1. ABALO Betty (Ms)
  2. ABER Susan (Ms)
  3. ADOKORACH Agness Gretty (Ms)
  4. AHMAD Musa Khalil
  5. AMITO Brenda Lydia (Ms)
  6. AMITO Joseline (Ms)
  7. ANGEYOKUMA Betsy (Ms)
  8. ANICHAN Margret (Ms)
  9. ATOO Irene (Ms)
  10. KAKAUM Simon
  11. KIDEGA Simon
  12. KOMAKECH Stephen
  13. LAKARABER Phoebe (Ms)
  14. LAKER Elizabeth (Ms)
  15. LAYET Jackline (Ms)
  16. MUGOYA Ronald
  17. MWAKA David
  18. NANDI LINDA Joyce (Ms)
  19. NONO Rogers
  20. OBIA Emmanuel
  21. OCAN Walter
  22. OCITI Solomon
  23. ODONG Francis
  24. ODUR Walter
  25. OKELLO Alfred
  26. OKELLO Brian
  27. OKOT Benard
  28. OKUMU Adong Sharon (Ms)
  29. OKWERA Richard
  30. OMODING George William
  31. ONEKA Reagan
  32. ONUR Florence (Ms)
  33. ORYEM Stephen
  34. OTIM Patrick
  35. RUBANGAKENE Stephens
  36. MATATA Stephen

Graduands from Hoima Campus

  1. AWINO Patricia (Ms)
  2. KARAHUKAYO David
  3. MUSIIME Ruth (Ms)
  4. NEZIKUKOOKA Ronald
  5. TUGUME Moses

Diploma in Computer Science
Graduands from the Main Campus

  1. ACIO Topline (Ms)
  2. AKELLO Harriet (Ms)
  3. MICPAMUNGU Herbat
  4. ODONG Francis
  5. ODONG James
  6. OIBU Andrew
  7. OKELLO Michael
  8. ONGOM Albert Francis
  9. OPIYO Daniel
  10. OPUCH George
  11. OYET Stephen

Graduands from Hoima Campus

  1. AYEBALE Joseph
  2. KASANA Stuart
  3. TABU Nasur

Degree of Bachelor of Science (Computer Science)

  1. ALII Emmanuel Omati
  2. AMUGE Sophia (Ms)
  3. APIO Feliesta (Ms)
  4. ASIANZU Percy (Ms)
  5. CAN WAT Derrick Dennis
  6. DRAKU Henry
  7. KATO Kizito
  8. KOMAKECH Raymond
  9. LUKYAMUZI Simon
  10. MASEREKA Eliud
  11. MATOVU Mark
  12. NAMUGOMBE Aisa (Ms)
  13. OKIYA Samuel
  14. OKOLONG Sam
  15. OKOT Ben Ogwal
  16. OPIYO Simon Okello
  17. ORYONO Patrick Ken
  18. TUMWINE Julius

Graduands from Hoima Campus

  1. AWINO Patricia (Ms)
  2. KARAHUKAYO David
  3. MUSIIME Ruth (Ms)
  4. NEZIKUKOOKA Ronald
  5. TUGUME Moses

 Bachelor of Business Administration
Graduands from the Main Campus

  1. ABALO Beatrice (Ms)
  2. ABALO Scovia Racheal (Ms)
  3. ABER Gloria Lydia (Ms)
  4. ABER Racheal (Ms)
  5. ABUDUL George
  6. ACAN Sylvia Rubangakene (Ms)
  7. ACAYO Evarlyn Anna (Ms)
  8. ACEN Irine (Ms)
  9. ACHOLA Susan (Ms)
  10. ACORA Juliet (Ms)
  11. ADERO Evelyn (Ms)
  12. ADONG Catherine (Ms)
  13. ADONG Phoebe (Ms)
  14. ADONGA James
  15. ADONGO Brenda (Ms)
  16. AGUTI Winnifred (Ms)
  17. AKANYO Jackline (Ms)
  18. AKELLO Eunice Opio (Ms)
  19. AKELLO Florence (Ms)
  20. AKELLO Prossy Brown (Ms)
  21. AKELLO Susan (Ms)
  22. AKOT Joyce (Ms)
  23. AKULLO Juliet (Ms)
  24. AKULLU Novia Daphine (Ms)
  25. AKULU Everlyn Akello (Ms)
  26. AKWERO Christine (Ms)
  27. ALANYO Catherine (Ms)
  28. ALIKER Omony Martin
  29. ALIKURU Zamuradi (Ms)
  30. ALIMOCAN Fiona Babra (Ms)
  31. ALINDA Isaac
  32. ALONYO Regina (Ms)
  33. ALOYO Stella (Ms)
  34. ANDEOYE Roid
  35. ANENA Jennifer Gloria (Ms)
  36. ANGOLE Morine (Ms)
  37. ANGOM Judith (Ms)
  38. ANYWAR Samuel Baker
  39. AOL Rebecca Flavia (Ms)
  40. APILI Nancy (Ms)
  41. APIO Dorcus (Ms)
  42. APIO Ophelia (Ms)
  43. APIYO Gloria (Ms)
  44. APOO Steven
  45. ASERA Margret Patrick (Ms)
  46. ATINO Dorine (Ms)
  47. AWUZU Rose Afekuru (Ms)
  48. AYAA Mary Magdalane (Ms)
  49. AYAA Proscovia (Ms)
  50. AYIKORU Joyce (Ms)
  51. AZABO Denis
  52. BABIRYE Catherine (Ms)
  53. BITUM Francis
  54. BIYWAGA Patience (Ms)
  55. CHEBET Linet Kulany (Ms)
  56. DEBUNI Eunice (Ms)
  57. DRARU Lillian (Ms)
  58. EBONG Richard
  59. EBUCHU Alex Ekeju
  60. EBUK Brian
  61. ELODU Jimmy
  62. EMURON Geofrey
  63. ESARU Isaac
  64. JUMA Moses
  65. KAHWA Moses
  66. KERI Mario Simon Said
  67. KIBWOTA Churchill Okeny
  68. KILAMA Robert
  69. KINYERA Patrick
  70. KITALI Suzan (Ms)
  71. KOMAKECH Patrick Aliker
  72. KUGONZA Margret (Ms)
  73. KULANY Collins
  74. KULE Ronald
  75. LABOKE Noah
  76. LAJARA Charity (Ms)
  77. LAJARA Sunday Brenda (Ms)
  78. LAMUNO Babra (Ms)
  79. LAMUNU Lillian (Ms)
  80. LANYERO Kevin Olam
  81. LOMONGIN Chapeti Eliya
  82. LOUM David
  83. LOUM Vincent
  84. MASENDI Monica (Ms)
  85. MASEREKA Beron
  86. MAWA Nelson
  87. MONE Mercy (Ms)
  88. MUGAMBIRE Annet (Ms)
  89. MUHUMUZA John
  90. MUKONYEZI Brenda (Ms)
  91. MWAKA Godfrey
  92. NABAYINDA Noeline (Ms)
  93. NACIBUUKA Joyce (Ms)
  94. NAJUUKO Sumaya (Ms)
  95. NAKANWAGI Gladys (Ms)
  96. NAMAKWA Mary Gertrude (Ms)
  97. NAMATSA Annet (Ms)
  98. NAMUTEBI Sissy (Ms)
  99. NDUKUA Dorcus (Ms)
  100. NICHO Dian (Ms)
  101. NYEKORACH Vincent
  102. OBALIM Stephen
  103. OBONGO Isaac
  104. OCEN Mark Francis
  105. OCHAMA Juliet (Ms)
  106. OCHENG Peter
  107. OCHORA David
  108. OCWA Benard
  109. OCWEE Christine (Ms)
  110. ODOKI Jenaro
  111. ODONG Stephen
  112. ODOKONYERO Vincent Sunday
  113. ODONGKARA Rogers
  114. ODONGPINY Denis Amora
  115. ODUC Moses
  116. ODYEK Allan
  117. ODYSUS John Ghandy
  118. OGAL Isaac
  119. OGOLE Pius
  120. OGWAL James
  121. OJARA Allan
  122. OJARA Christopher
  123. OJWANG Samuel
  124. OKELLO Denish
  125. OKELLO Dickson Emmy
  126. OKELLO Jimmy Opora
  127. OKELLO Morris
  128. OKELLO Nelson
  129. OKELLO Robine
  130. OKELLO Stephen Obioma
  131. OKENY Emmanuel
  132. OKOT Denish Oyaa
  133. OKOT Francis
  134. OKUMU Vincent
  135. OKWERA Jeram
  136. OLARA Geoffrey
  137. OLILE Justin
  138. ONEKALIT Nelson
  139. ONGOM Lawrence
  140. ONONO Phillip Otema
  141. OPIO Henry
  142. OPIO Willfred
  143. OPIRO Collins
  144. OPIYO Patrick Daniel
  145. OPUDO Robert Caesar
  146. OTIM Ricky
  147. OYELLA Irene (Ms)
  148. OYELLA Julian Ocitti (Ms)
  149. OYUK Assan
  150. RUBANGAKENE Henry
  151. TIBIHWA Charles
  152. UNZIMAI Ben Patrick
  153. WATMON Aloysius Cecilyo
  154. WEERE Paul
  155. WOKORACH Albert
  156. GIRAMIYA Patience (Ms)
  157. OCHORA Lawrence
  158. ONYWANE Wilson

Bachelor of Public Administration
Graduands from the Main Campus

  1. ABER Judith (Ms)
  2. ABUR Lillian Mary (Ms)
  3. ACAN Rose (Ms)
  4. ACAYO Gladys (Ms)
  5. ACEN Harriet (Ms)
  6. ACHAND Janet Rose (Ms)
  7. ACHORE Winnie Fina (Ms)
  8. ACIRE Policarp
  9. ADOKORACH Brenda Opira (Ms)
  10. ADONG Cissy (Ms)
  11. ADONG Sawiya (Ms)
  12. ADONGO Rachel (Ms)
  13. AJOK Kevin Omona (Ms)
  14. AJOK Milly (Ms)
  15. *AJOK Sunday Janet (Ms) (Posthumous)
  16. AKELLO Harriet (Ms)
  17. AKELLO Paska (Ms)
  18. AKELLO Petrolina (Ms)
  19. AKELLO Sharon Ocom (Ms)
  20. AKENA Andrew Dickens
  21. AKERA Thomas Kitara
  22. AKIDI Eunice Caroline (Ms)
  23. AKOL Judith (Ms)
  24. AKONGO Sophie (Ms)
  25. AKOT Irene (Ms)
  26. AKURUT Scovia (Ms)
  27. ALEMA Frezio Moses
  28. ALOYO Paska (Ms)
  29. ALUM Elizabeth (Ms)
  30. AMIR Jamal
  31. AMOLO Freda (Ms)
  32. AMONGIN Esther Mercy (Ms)
  33. ANGEE Pascka (Ms)
  34. ANYANGO Angella Tadie (Ms)
  35. AOL Betty (Ms)
  36. APIO Sharon Rinah (Ms)
  37. APOKO Florence Oguti (Ms)
  38. AROMORACH Sandra (Ms)
  39. ASARA Night (Ms)
  40. ASIANZU Palma Mercy (Ms)
  41. ASIIMWE Patience Patricia (Ms)
  42. ASIO Marion (Ms)
  43. ATIM Alice (Ms)
  44. ATIM Christine (Ms)
  45. ATIM Hilda (Ms)
  46. ATIM Josephine (Ms)
  47. ATINO Teddy (Ms)
  48. AUMA Nancy (Ms)
  49. AUMO Susan Morrine (Ms)
  50. AUO Dorothy (Ms)
  51. AWIO Isaac
  52. AYIORWOTH Irene (Ms)
  53. AYUBU Judith Brenda (Ms)
  54. AYUGI Caroline (Ms)
  55. AYUGI Nancy Sarah (Ms)
  56. CHEBET Sisco
  57. DRAGURU Patricia (Ms)
  58. EBUR Jimmy
  59. HIIRE Yason
  60. INYONGONG Gilbert
  61. IRUPIA Lydia Martha (Ms)
  62. KAGOYA Sandra (Ms)
  63. KAMUKAMA Solomon
  64. KATONGOLE Derick
  65. KEEMA Emmanuel
  66. KIA Janet Fiona (Ms)
  67. KIA Linda Jelian (Ms)
  68. KIBOYO Paul
  69. KIBUTA Nasuru
  70. KIYEMBA Mathias
  71. KUHIKYA Moses
  72. LAGUTI Irene Lutwala (Ms)
  73. LAKEK Grace (Ms)
  74. LANGOYA Gordon
  75. LAYAA Lydia (Ms)
  76. LOPUKA Francis
  77. MANIA Kevin (Ms)
  78. MARIDIO Monday
  79. MATUGA Emmy
  80. MORO Christ
  81. MUTEGEKI Vincent
  82. MWAKA Kanal
  83. NACHILA Jackline (Ms)
  84. NAKAYENZE Peace (Ms)
  85. NAKHAIMA Tonny Mumia
  86. NAMONO Jackline (Ms)
  87. NEMWA Norah Ndaha (Ms)
  88. NINSIIMA Hildah (Ms)
  89. Nyimuleng Particia (Ms)
  90. OBANGAKENE Augustine
  91. OBWOYA Allan
  92. OCAKI Gilbert
  93. OCEN Agard Okabo
  94. OCITTI Celestine
  95. ODONG Samuel Tokwiny
  96. ODONG Walter
  97. ODONGO Godffrey Isaac
  98. OGANG Benard Gerad
  99. OJEDE Dillis (Ms)
  100. OJOK Fiona (Ms)
  101. OJOK Innocent
  102. OKARO Harbert
  103. OKELLO Denis
  104. OKEMA Robert
  105. OKONGO David
  106. OKOT Bosco
  107. OKOT Patrick Denis
  108. OKOT Reagan
  109. OLEM Phillips
  110. OMODING Mikaya
  111. OMONA Fred Owor
  112. ONEKALIT Thomas D.Too
  113. ONEN Oscar
  114. ONYANG Morish
  115. OPIKO David
  116. OPIO Onyango Cornelius
  117. OPIRO Denis
  118. OPIYO Denish
  119. OPIYO Denish Jacob
  120. ORENA Emmanuel
  121. ORINGA Collin
  122. OTOBER Francis
  123. OTTO Jude Odong
  124. OUMA Reagan Openy
  125. OYELLA Joan (Ms)
  126. OYIE Ceasar
  127. RUBAHIMBYA Denis
  128. RUBANGAKENE Kenneth
  129. SALILA Sebbi
  130. TUMWEKWASE Braim
  131. TUMWINE Bashir
  132. TUSIINGWIRE Bonny
  133. WAKHATA Ronald
  134. WALIMBWA Moses Mungasa
  135. OSUNGE Wilfred

Graduands from Kitgum Campus

  1. ALOYO Sharon Achula (Ms)
  2. ABINYO Suzan (Ms)
  3. ACAYO Concy (Ms)
  4. ACAYO Stella (Ms)
  5. ACHAN Lucy (Ms)
  6. ADOKORACH Nancy (Ms)
  7. ALIMOCAN Franka Amone (Ms)
  8. AMITO Monica (Ms)
  9. ANGEYO Angella (Ms)
  10. ATIM Grace Okeny (Ms)
  11. AWICH Susan (Ms)
  12. BALIGEYA B. Stephen
  13. BONGOMIN Innocent
  14. CANKARA Isaac
  15. KIBWOTA Geoffrey
  16. KOMAKECH Sunday Stephen
  17. LALAM Bernadette Hillary (Ms)
  18. LOUM Joe Collins Christopher
  19. OBWOT Bosco
  20. ODONGO Jimmy
  21. OJOK Thomas
  22. OKELLO Norbert Akera
  23. OKIDI Walter
  24. OLWENY Patrick
  25. OTEMA Robert Amolo
  26. OWEKA Griffine
  27. OYELLA Beatrice (Ms)
  28. OYELLA Harriet Villa (Ms)
  29. OYET Santo Opio
  30. OYOO Ochora Henry Willy
  31. RUBANGAKENE Jimmy
  32. TOPACO Gladys (Ms)

Bachelor of Development Studies

  1. ABEDI Jelinda
  2. ABONGO Geoffrey
  3. ABULO Betty (Ms)
  4. ACAYE Nelson
  5. ACELLAM Ben Kizito
  6. ACEN Harriet (Ms)
  7. ACEN Sharon Ego (Ms)
  8. ACHEN Nancy (Ms)
  9. ACHILLA Nelson
  10. ACHIRO Janet (Ms)
  11. ACOLA Jane (Ms)
  12. ACOM Sarah (Ms)
  13. ADERO Salume (Ms)
  14. AGERO Sarah (Ms)
  15. AJOK Sharon (Ms)
  16. AKATUKUNDA Faith (Ms)
  17. AKERA John Bosco
  18. AKERA Pamela Nono (Ms)
  19. AKIDI Eunice (Ms)
  20. AKIDI Proscovia (Ms)
  21. AKOT Sylvia (Ms)
  22. AKULLU Nancy (Ms)
  23. AKULU Susan (Ms)
  24. ALANYO Florence Paska (Ms)
  25. ALANYO Irene (Ms)
  26. ALILO Moses
  27. ALINDWE Geoffrey
  28. ALITIA Denis
  29. AMBAKU Peter
  30. AMOLO Sarah Immaculate (Ms)
  31. AMONY Caroline (Ms)
  32. ANAN Jamal
  33. ANENA Janet (Ms)
  34. ANGEYO Mary (Ms)
  35. ANGOM Deborah (Ms)
  36. ANGUT Mercy Patience (Ms)
  37. ANYANGO Annet (Ms)
  38. ANYIMA Kenneth
  39. APILI Sarah (Ms)
  40. APIO Vicky Elizabeth (Ms)
  41. ARACH Veina (Ms)
  42. ARINGO Daisy (Ms)
  43. AROP Fred
  44. ASIRE Rose (Ms)
  45. ASIZU Topista (Ms)
  46. ATENG Juliet Irine (Ms)
  47. ATIM Kellin (Ms)
  48. ATIM Sarah (Ms)
  49. ATIMANGO Gladys (Ms)
  50. ATIMANGO Kevin Ayaa (Ms)
  51. ATUKUNDA Barbra Rutakoba (Ms)
  52. ATWO Susan Lilly (Ms)
  53. ATYANG Lucky Florence (Ms)
  54. AUMA Daisy Bridget (Ms)
  55. AUMA Eunice (Ms)
  56. AUMA Sharon (Ms)
  57. AUMA Winnie Mercy (Ms)
  58. AWONGO Stephen
  59. AWOR Lydia Ruth (Ms)
  60. AWOR Mary Justine (Ms)
  61. AYELLA Deo
  62. AYIKO Lucky Ruakoah
  63. BWIRE Hillary Wanyama
  64. CANDIGA Victor
  65. CANDIRU Patricia (Ms)
  66. CHANDIGA Godfrey Moggas
  67. CHEBET Sheilah (Ms)
  68. CHEBIJIRA Sarah (Ms)
  69. CHEMUTAI Dorica (Ms)
  70. CHEROTIN Ben
  71. DINIA Faith Flavia (Ms)
  72. DRALERU Joseline (Ms)
  73. DRAPARAKU Isaac
  74. DRASIKU Emmanuel
  75. EJANG Fiona (Ms)
  76. EJANG Pamela (Ms)
  77. INZIKURU Hellen (Ms)
  78. KABUNGA Henry
  79. KATUSIIME Gloria (Ms)
  80. KILAMA Walter
  81. KINYERA Robert
  82. KIVUMBI Ronald
  83. KIZITO William George
  84. KOJOKI Annet Luga (Ms)
  85. KOJOKI Harriet (Ms)
  86. LABOKE Noah
  87. LABONGO Wilfred
  88. LAGUM Miriam (Ms)
  89. LAJWA Esther (Ms)
  90. LAPOLO Eunice (Ms)
  91. LEKURU Joyce (Ms)
  92. MAGBWI Emmanuel Mondo
  93. MUGISA Robert
  94. MULUGA Ivan
  95. NABIRYE Janet (Ms)
  96. NAKIYINGI Florence (Ms)
  97. NYEKO Alfred
  98. NYEKO Robert
  99. NYERERE Julius Omony
  100. NYERO Stephen
  101. Nyokaru Viola (Ms)
  102. OBEDI Morish
  103. OBONYO Ronald
  104. OCEN Geoffrey
  105. OCHORA Charles
  106. OCIRA Emmanuel
  107. OCUNA Ambrose
  108. ODONG Martine
  109. ODONG Stephen Balmoi
  110. ODONGO Brian Achanga
  111. ODONGO Christopher
  112. OGENY Patrick
  113. OGWAL Jacob Tema
  114. OGWANG Andrew Geoffrey
  115. OGWANG Daniel
  116. OJEDE Steven
  117. OKECH Filbert Otim
  118. OKELLO Brian
  119. OKELLO Christopher
  120. OKELLO Dafala
  121. OKELLO Joseph
  122. OMOR Tonny
  123. ONEN Andrew Mase
  124. ONGOM Emmanuel
  125. ONYANGO Daniel
  126. ONYANGO Stephen
  127. ONYANGO Stephen
  128. OROMA Annet
  129. ORYEM Ronald Willy
  130. ORYEMA Denis Obwona
  131. OTTO Geoffrey
  132. OTTO Richard
  133. OWINY Mercy (Ms)
  134. OWOT Santo
  135. OYELLA Serinah (Ms)
  136. OYET James
  137. OYWEK Daniel
  138. PAJOBO Joram Bruno
  139. PUSPA Winnie (Ms)
  140. RUBANGAKENE Paul
  141. SENYONGA Keneth
  142. TUKAMWESIGA Gloria (Ms)
  143. WANDERA Collin
  144. WATHUM Brian
  145. IKAU Hellen (Ms)
Master of Business Administration
  1. AJOK Monica Ocheng (Ms)
  2. ANDRESILE Ibrahim
  3. APON Linda Ismene (Ms)
  4. ATIM Betty Grace (Sr.)
  5. AUMA Joyce (Ms)
  6. LAWINO Grace (Ms)
  7. NKAYI Richard
  8. ODONG Christopher
  9. OKELLO Godfrey
  10. OKELLO Morris Kidega
  11. ONYUTA Christopher
  12. OPOKA Rohwan Lovington
  13. OTTO John Bosco
  14. OWINY Jimmy
  15. TUGUME Joseph
  16. ACAYO Nancy Ocitti (Ms)
  17. IMAILUK Michael
  18. JACAMUNGA Patrick
  19. LULE Astrico
  20. OKENY George

Master of Arts in Public Administration and Management

  1. ACEN Mary (Ms)
  2. ACIRE Mugisha
  3. ANYONI Geoffrey
  4. ARWAI Benson
  5. ATUBE Monica (Ms)
  6. AUMA Harriet (Ms)
  7. LAKER Gladys Susan (Ms)
  8. OGWAL Emmanuel
  9. OKETTA Walter Ogwang
  10. OKOT Nixon Calvin
  11. OTIM Gerald
  12. OTTO Godfrey
  13. OYAT Michael
  14. ADONG Stella (Ms)
  15. AKENA Denis Uma
  16. AYAA Annette Susan (Ms)
  17. OKOT Richard

Master of Arts in Conflict Transformation Studies

  1. OPIRA Thomas
  2. OLOYA Justine

Postgraduate Diploma in Financial Management

  1. ACERO Angella (Ms)
  2. APIO Sarah (Ms)
  3. DAVID Gak Arou
  4. LAKER Gladys (Ms)
  5. OBWONA Amos
  6. OCHOLA Geoffrey Augustine
  7. ODONGKARA Jimmy Otto
  8. OKOT Julius Ceaser
  9. OKWERA Denis
  10. OMONA Alfred P.

Certificate in Secretarial and Information Management
Graduands from the Main Campus

  1. ACHAN Prossy Mary (Ms)
  2. ADONG Irene (Ms)
  3. ADYERO Joan (Ms)
  4. AKELLO Prisca Clavia (Ms)
  5. AKWERO Violet (Ms)
  6. ALUM Sunday (Ms)
  7. APIYO Susan (Ms)
  8. ATIM Flavia Victor (Ms)
  9. AYEERWOT Mary (Ms)
  10. EJANG Molly (Ms)
  11. LAKER Tracy (Ms)
  12. LAMWAKA Prisca (Ms)
  13. LANYERO Agnes Fiona (Ms)
  14. LANYERO Rose Mary (Ms)
  15. OLOYA Sunday
  16. OYELLA Franca (Ms)

Graduands from Hoima Campus

  1. ALINAITWE Grace (Ms)
  2. KARUNGI Hadijah (Ms)
  3. KEMIGISA Peninah (Ms)
  4. KUGANYIRA Gladys (Ms)
  5. KYALISIIMA Oliver (Ms)
  6. MPAIRWE Grace Immaculate (Ms)

Certificate in Pharmaceutical and Health Supplies Management

  1. ACHELUN Sarah (Ms)
  2. AGENO Alice (Ms)
  3. AKANYO Susan (Ms)
  4. AKELLO Irene Ojok (Ms)
  5. ALUM Priscilla Irene (Ms)
  6. ANGUYO Stone
  7. ASIMWE Lillian Clare (Ms)
  8. AWOR Gloria Akoko (Ms)
  9. BONGOMIN Alex
  10. BUUZA Gloria (Ms)
  11. EJANG Monica (Ms)
  12. ENZARU Dinah (Ms)
  13. KABANDA Joseph
  14. KAMYA Emmanuel
  15. KINYERA Damasco
  16. KOMAKECH Philip
  17. KUMAKECH Patrick
  18. KUSAASIRA Prosper
  19. LETASI Agnes (Ms)
  20. LUMANYIKA Ismail
  21. MUGWERI Hassan
  22. MULO Yusuf
  23. MUSANA Solomon
  24. NABACWA Miriam Milly (Ms)
  25. NABIRYE Mariam (Ms)
  26. NAKAMYA Mariam (Ms)
  27. NAKATO Joan (Ms)
  28. NGOBI Frank
  29. NYEKO Geofrey
  30. OCAKA Paul
  31. ODOCH Stephen
  32. OKELLO Emmanuel Odich
  33. OKULLU Sarah Angwech (Ms)
  34. OKUNI Silver
  35. OLUM Vincent Peter
  36. ONEKALIT Douglas
  37. OTEMA Bosco Latigo
  38. OTIM Stephen
  39. OYELLA Lucy (Ms)
  40. TALEMWA Peter
  41. TUMUHEIRWE Grace (Ms)
  42. WOKORACH Sadik

Bachelor of Information and Communications Technology

  1. ABBO Sheilla (Ms)
  2. ABEJA Pamela Okidi (Ms)
  3. ABER Gloria (Ms)
  4. ABURA Jiewo Emmanuel
  5. AHEEBWA Abdulatif
  6. AJOK Everlyne (Ms)
  7. AKERA Christine (Ms)
  8. ARIOKOT Joyce (Ms)
  9. AYOMA Buatre Moses
  10. BYONABYE Philip
  11. CANRAC Erick Latim
  12. KANYERE Irene Kirenge (Ms)
  13. KATAMBA Noah
  14. KOMAKECH Daniel Okot
  15. LOKANG John Bosco
  16. MASANSO Anold
  17. NABALOGA Anne Margaret (Ms)
  18. NAKASIKO Lydia (Ms)
  19. NAKAWOOYA Shamim (Ms)
  20. NANYONGA Milly (Ms)
  21. NYAMUA Walter
  22. NYEKO Ronald
  23. OCAN James
  24. OCENG Emmanuel
  25. OCHOM Andrew Simon
  26. ODONG Ensio Philip
  27. ODONGO Joshua
  28. OGUTI Moses
  29. OGWANG Ambrose
  30. OJOK Samuel
  31. OKANNE Gladyse (Ms)
  32. OKELLO Richard
  33. OKELLO Sisto
  34. OLARA Morris
  35. OLOK Nicholas Cruuise
  36. OLOTO Morris
  37. OMALLA John
  38. OMONY Chrispus
  39. OPOLO James
  40. OPWONYA Emmanuel
  41. OTYEKOWA Benjamin
  42. OYO Allan Ben
  43. WOKORACH Francis
  44. YESU-KWO Jane Frances (Ms)
  45. OKELLO Vincent

Bachelor of Agriculture

  1. MIYINGO John Baptist
  2. ODEl Isaac
  3. SENKOOTO Fred

Bachelor of Science in Biosystems Engineering

  1. AKENA Anthony
  2. EDEN Susan (Ms)
  3. KIBUUKA Aminu
  4. MUGOYA Johnathan Mukwaya
  5. OTIM Moris
  6. OTUBA Vicent
  7. PIWANG Howard
  8. SSENYANGE Solomon
  9. SSEMWANGA Sirajjeh

Bachelor of Medicine and Bachelor of Surgery

  1. ACAA Harriet Omara (Ms)
  2. ADDAIY Mohammed
  3. AIJUKA Christopher
  4. AJUK Philip
  5. AKITE Sarah (Ms)
  6. *ALITI Kizito (Posthumous)
  7. ANENA Consoleta (Ms)
  8. AREA Nancy (Ms)
  9. ATUSINGUZA Nelson
  10. ATWIJUKIRE Vicent
  11. AUMA Judith (Ms)
  12. AUMA Lucy Emma (Ms)
  13. BAZAALI Zakia (Ms)
  14. BEGUMANA Daniel
  15. EGESA Bosco
  16. IGA Kirabo Mark
  17. ITABANGI Ambrose
  18. JJUUKO Mark
  19. KALULE Edrine
  20. KAMANYIRE John Kenedy
  21. KASIRYE Shafik
  22. KITAMIRIKE Tonny
  23. KIYEMBA Ronald
  24. KOMAKECH Simon
  25. LATIM IVAN Opoka
  26. MANGUSHO Joseph
  27. MATUMBWE Ronald
  28. MAWEJJE Saul
  29. MUGABI Simon Peter
  30. MULOMI Isaac Denis
  31. MUTESASIRA Mubarak
  32. MUWANGA Twaha
  33. MUWONGE Hassan
  34. NAISANGA Molly (Ms)
  35. NAJJUMA Lazia (Ms)
  36. NAMUGANYI Lilian (Ms)
  37. NAMUWAYA Sophia Menya (Ms)
  38. NSEREKO Fred
  39. NTUNGUKA Maurice
  40. NUWAGABA Balaam
  41. OBURA James Ochidi
  42. OCAKACON James
  43. OCHORA Moses
  44. ODERO Albert
  45. ODONGO Denish
  46. OKELLO Julius
  47. OKIDI Allan Joel
  48. OPON Raphael
  49. OTIM Ambrose
  50. OTIM Patrick
  51. OUMA Robert Casta
  52. OWINY Augustine Okejomoe
  53. RUHWEZA Francis Agaba
  54. RUZIGE Bashir
  55. SENTONGO Allan Fred
  56. SSAJJABI Stanley
  57. SSEBANENYA William
  58. SSEKATAWA Wycliffe
  59. SUCCESS Brilliant
  60. VUKONI Edward
  61. WABUSA Ceaser Sewava
  62. WANYANA Mangadarena (Ms)

Diploma in Computer Science

Graduands from the Main Campus

  1. ACIO Topline (Ms)
  2. AKELLO Harriet (Ms)
  3. MICPAMUNGU Herbat
  4. ODONG Francis
  5. ODONG James
  6. OIBU Andrew
  7. OKELLO Michael
  8. ONGOM Albert Francis
  9. OPIYO Daniel
  10. OPUCH George
  11. OYET Stephen

Graduands from Hoima Campus

  1. AYEBALE Joseph
  2. KASANA Stuart
  3. TABU Nasur

Degree of Bachelor of Science (Computer Science)

  1. ALII Emmanuel Omati
  2. AMUGE Sophia (Ms)
  3. APIO Feliesta (Ms)
  4. ASIANZU Percy (Ms)
  5. CAN WAT Derrick Dennis
  6. DRAKU Henry
  7. KATO Kizito
  8. KOMAKECH Raymond
  9. LUKYAMUZI Simon
  10. MASEREKA Eliud
  11. MATOVU Mark
  12. NAMUGOMBE Aisa (Ms)
  13. OKIYA Samuel
  14. OKOLONG Sam
  15. OKOT Ben Ogwal
  16. OPIYO Simon Okello
  17. ORYONO Patrick Ken
  18. TUMWINE Julius

Bachelor of Science (Economics)

  1. ADOCH Stella (Ms)
  2. APIYO Scovia Perphency (Ms)
  3. APUNYU Rumeo
  4. AYELLA Francis
  5. CHOTHEMBO Edimond Japyeni
  6. KEBIRUNGI Catherine (Ms)
  7. KOMAMPANDU Joseph
  8. LAKOT Winnie Bongo (Ms)
  9. MUKOSE Joshua
  10. MUNGU Jakisa
  11. MWAKA Moses
  12. NAKYANZI Betty (Ms)
  13. OCAKACON Joel
  14. OGEN Emmanuel
  15. OJARA Samuel
  16. OKANYA Daniel Peter
  17. OYET Polycarp
  18. TOOLIT Joshua
  19. OPWONYA Michael

Graduands from Kitgum Campus

  1. ACENG Doris (Ms)
  2. ABALO Irine (Ms)
  3. ADOCH Christine (Ms)
  4. AJOK Jennifer (Ms)
  5. AKELLO Rose (Ms)
  6. AKELLO Stella (Ms)
  7. ALIMO Joyce Caroline (Ms)
  8. AMITO Winfred Lugai (Ms)
  9. AROP Denis
  10. CANWAT Wilfred
  11. LAKAREBER Gladys Arop (Ms)
  12. OCAN Robinson
  13. OKOT Franklin
  14. OKOT Philip
  15. OKUMU Wilfred
  16. OLOKA George Okwir
  17. OMWONY John
  18. ORYEM Ketty Grace (Ms)
  19. TORACH James

Graduands from the then Gulu University Constituent College Lira

  1. ACAM Rebecca (Ms)
  2. ADERO Dinna (Ms)
  3. ADOC Scovia (Ms)
  4. ADUPA Peter
  5. AGILO Agness (Ms)
  6. AJANGI Betty Mercy (Ms)
  7. AJOK Catherine (Ms)
  8. AKELLO Sarah (Ms)
  9. AKWIYA Susan (Ms)
  10. ALELE Rasmash
  11. ALIDI George
  12. ALUPOT Scovia (Ms)
  13. ANAM Andrew
  14. APILI Dick
  15. APIO Oliver (Ms)
  16. ATUHAIRE Immaculate (Ms)
  17. AWANYI Jimmy
  18. AWOR Sarah (Ms)
  19. AYO Harriet (Ms)
  20. AYO Jenifer (Ms)
  21. BUA Jimmy
  22. DOKOLINGA Wilfred Omara
  23. ECIL Samuel
  24. ENGOLA Dan
  25. IKEO Mildred (Ms)
  26. KOLI Jacqueline (Ms)
  27. OCENG Walter
  28. ODOCH Geoffrey
  29. ODONGO Sam Ogwal
  30. ODYEK Evelyn Ruth (Ms)
  31. OKELLO Francis Abal
  32. OKELLO Geofrey
  33. OKELLO George
  34. OKODI Wilfred
  35. OKWIR Joshua
  36. OLANYA Denis
  37. OLEJA John
  38. OLUMA Fred
  39. OLWENY Sam D
  40. OMARA Alfred
  41. OMARA Godfrey Dbekas
  42. OPIO Quinto
  43. ORIMA Felix
  44. OTIM Denis
  45. SANYA Edwin Wanyama
  46. ZAMMA Teddy (Ms)

Bachelor of Business Education

  1. ACENG Gloria (Ms)
  2. AFEKU Alfred
  3. AKANTORANA Ketra (Ms)
  4. AKELLO Deborah (Ms)
  5. ALANYO Jane Ocii (Ms)
  6. AYOO Brenda (Ms)
  7. AZINDUKA Mariam (Ms)
  8. BYARUHANGA Nelson
  9. EPINU John
  10. LUKOYA Morris
  11. LUKWAGO Paulo
  12. MWAKA Isaac Innocent
  13. MWANJE Matia
  14. NAKAFEERO Fatuma (Ms)
  15. NAMIRIMU Rose (Ms)
  16. NOKRACH Isaac
  17. NYADOI Angela (Ms)
  18. OBILU Daniel
  19. OCHAN Oscar
  20. ODOKONYERO Paul Okumu
  21. ODONGO George
  22. OJUKA Polycap
  23. OKENY Thomas
  24. OKUJA Geoffrey
  25. SAJJABI Ivan
  26. SOLIMO Cedrick
  27. YADA Manisuru Kibajo

Bachelor of Arts Education
Graduands from the Main Campus

  1. ABER Magret Dalna (Ms)
  2. ABONGA Gloria (Ms)
  3. ACAA Stella (Ms)
  4. ACAN Lucy Immaculate (Sr)
  5. ACAYO Gloria (Ms)
  6. ACAYO Kevin (Ms)
  7. ACAYO Pamella (Ms)
  8. ACEN Lydia Vella (Ms)
  9. ACHOLA Racheal (Ms)
  10. ACIRO Agnes (Ms)
  11. ACIRO Concy (Ms)
  12. ACIRO Evaline (Ms)
  13. ACIRO Florence (Ms)
  14. ACIRO Milly Grace (Ms)
  15. ACULU Harriet (Ms)
  16. ADIAMO Evalyne (Ms)
  17. ADOCH Irene Lamwaka (Ms)
  18. ADONG Fiona (Ms)
  19. ADONG Joyce (Ms)
  20. ADONGO Patrisia (Ms)
  21. AITUI Mary Gorretti (Ms)
  22. AJAL Solomon
  23. AJOK Irene (Ms)
  24. AJOK Nancy (Ms)
  25. AKAKI Vicky (Ms)
  26. AKELLO Agnes Mary (Ms)
  27. AKELLO Angelika (Ms)
  28. AKELLO Brenda (Ms)
  29. AKELLO Brenda (Ms)
  30. AKELLO Gladys Agenorwot (Ms)
  31. AKELLO Jennifer Owot (Sr.)
  32. AKELLO Joan (Ms)
  33. AKELLO Nighty (Ms)
  34. AKITE Evaline (Ms)
  35. AKOKO Jasper
  36. AKOL Jackline (Ms)
  37. AKULLO Lois (Ms)
  38. AKWERO Dorcus (Ms)
  39. ALAL Fiona (Ms)
  40. ALOK Mildred Anena (Ms)
  41. ALOYO Pamellah Patrick (Ms)
  42. ALUM Rebecca (Ms)
  43. ALUPO Margaret (Ms)
  44. ALWOCH Prisca Olanya (Ms)
  45. AMAJO Immachulate (Ms)
  46. AMARORWOT Sarah (Ms)
  47. ANEK Betty Okello (Ms)
  48. ANENA Jackline (Ms)
  49. ANENA Jennifer (Ms)
  50. ANGEYORWOT Deborah (Ms)
  51. ANYINGE Monica (Ms)
  52. APIO Gladys (Ms)
  53. APOLOT Patience (Ms)
  54. APWOT Florence (Ms)
  55. ARACH Jennifer (Ms)
  56. AROP Julius Ronald
  57. ASIO Jennifer Rose (Ms)
  58. ATENGE Hellen (Ms)
  59. ATIDI Catharine Judith (Ms)
  60. ATINO Sharon (Ms)
  61. AUMA Judith Omony (Ms)
  62. AUMA Lucy (Ms)
  63. AWIO Ezekiel
  64. AYERO Brenda (Ms)
  65. AYOT Milly Grace (Ms)
  66. BALMOI Maxwell
  67. CHEROTICH Justine (Ms)
  68. EMARU Peter
  69. EYIT James
  70. ILADO Regine (Ms)
  71. ISABIRYE Nelson
  72. ISEKUA Patricia (Ms)
  73. KABASAMBU Phiona (Ms)
  74. KAMOYO Jackline (Ms)
  75. KERWIGI Leah (Ms)
  76. KHASALIMWA Pauline (Ms)
  77. KIZITO Tadeo
  78. KYAZIKE Agnes (Ms)
  79. LAKER Dorothy (Ms)
  80. LAKOT Franka Angel (Ms)
  81. LAKTAR Providence (Ms)
  82. LAMWAKA Mercy Immaculate (Ms)
  83. LAWINO Scovia (Ms)
  84. LAYET Evaline (Ms)
  85. MAKEBA Jenneth (Ms)
  86. MASSA Tonny
  87. MATOVU Simon
  88. MOLO Robson
  89. NAKAWEESA Mary Goretti (Ms)
  90. NAMARA Harriet Penelope (Ms)
  91. NIRINGIYIMANA Allen (Ms)
  92. NSUMBA Muhamad Ali
  93. NYERO Stephen
  94. OBEDGIU Burton
  95. OBEL Ronald
  96. OCAYA Christopher
  97. OCENG Bosco
  98. OCHOLA David
  99. ODONG Jimmy
  100. ODYEK Vincent
  101. OGWANG Andrew
  102. OJOK Geoffrey Latoo
  103. OJOK Jaspher
  104. OKELLO Bob
  105. OKELLO Denis
  106. OKELLO Denis
  107. OKELLO Francis Amodo
  108. OKELLO Jimmy Jerry
  109. OKELLO Stephen Loum
  110. OKELLO William
  111. OKIDI Mark Sowyer
  112. OKIDI Micheal Okech
  113. OKIDI Solomon
  114. OKORI Alex
  115. OKORI Ambrose
  116. OKOT Denis P’kony
  117. OKUMU Joel
  118. OLOBO Patrick
  119. OLWENY Ballingtone
  120. OMARA Samuel
  121. OMONA Sunday
  122. ONENCHAN Simon Tonny
  123. OOLA Samuel
  124. OPIRO Santo
  125. OPIYO James Grant
  126. OPIYO Simon
  127. OPIYO Walter
  128. ORUDE Thomas
  129. OTIEMA Deborah Norah (Ms)
  130. OTIM Boniface
  131. PEPE Mustafa
  132. PILOYA Milly Rose (Sr.)
  133. RACKARA Boniface
  134. RUBANGAKENE Paul
  135. TEKKWO Mike Aaron
  136. TOOYERONGA Joel
  137. TOPACO Anna (Ms)
  138. TUMWIJUKYE Nicholas
  139. VUDA Godfrey Denis
  140. AKELLO Agnes (Ms)

Graduands from the then Gulu University Constituent College Lira

  1. ABUGA Felisters Mary (Ms)
  2. ACHAN Julliet (Ms)
  3. ACIRO Annet (Ms)
  4. ADONGO Gloria (Ms)
  5. AGWE Benard
  6. AKELLO Sharon Nede (Ms)
  7. AKIDI Dorcus (Ms)
  8. AKONGO Sarah (Ms)
  9. AKULLO Catherine (Ms)
  10. AKULLU Sarah (Ms)
  11. AMONY Lydia Offungi (Ms)
  12. AMULE Lucy (Ms)
  13. AMUZA Lennoxs
  14. ANGIDA Conny (Ms)
  15. ANGOM Harriet (Ms)
  16. ANGWECH Prisca (Ms)
  17. ANOK Omara
  18. APELO Peter
  19. AUMA Linda Winifred (Ms)
  20. AUMA Nancy (Ms)
  21. AWOR Christine (Ms)
  22. AWOR Rose (Ms)
  23. AYUCU Sarah (Ms)
  24. BEJA Tom Richard
  25. ELONGE Morris
  26. JATHONEN Denis
  27. LAWINO Monica (Ms)
  28. NAIKUYA Ruth (Ms)
  29. OBALIM Winnie (Ms)
  30. OCEN Jacob
  31. ODONG Richard
  32. ODONGO Francis Jeremy
  33. ODONGO Issac Walter
  34. ODONGO Lawrence
  35. ODYOMO Godfrey
  36. OGWANG Derric Boniface
  37. OJOK Denis Ambrose
  38. OJOK Denish
  39. OJOK Ronald
  40. OKELLO Jimmy
  41. OKELLO Bonny Desales
  42. OKULLU Tonny Fred
  43. OLEK Denis
  44. OMARA George Stivabill
  45. OMARA Robert Ronnie
  46. ONGOM Marino
  47. ONGOM Peter
  48. ONYILO Charles
  49. OPIO Maxwell
  50. OREE Lawrence Akite
  51. SEKIBAALA Eric

Graduands from Kitgum Campus

  1. ACAA Florence Nighty (Ms)
  2. ACAYO Stella Scovia (Ms)
  3. ACHAN Doreen Ogwang (Ms)
  4. ADONGA John Louis
  5. AKENA David Fred
  6. ALING Jackline (Ms)
  7. AMONO Monica Grace (Ms)
  8. AMONY Monica (Ms)
  9. AMONY Pamela (Ms)
  10. ANDAKU Clopas
  11. ANENA Mary (Ms)
  12. ANENO Evaline Awiny (Ms)
  13. ANGEE Jane (Ms)
  14. ATIM Joyce (Ms)
  15. ATTO Anna (Ms)
  16. AYAT Catherine Omach (Ms)
  17. BONGOMIN Richard
  18. KIA Fiona (Ms)
  19. KINYERA Pilato
  20. KITARA Christopher Akello
  21. KOJOKI Concy Iga (Ms)
  22. LAMWAKA Irine (Ms)
  23. NAKITENDE Stella Maris (Ms)
  24. NYEKO John Bosco
  25. NYEKO Rac Francis
  26. OBUK George Odong
  27. OGWAL Willy
  28. OGWANG Cogan
  29. OKELLO Abolo Justine
  30. OKELLO Bob
  31. OKEMA Erick Olwedo
  32. OKIDI Samuel Baker
  33. OKOT Charles
  34. OKOT Christopher
  35. OKOT Francis
  36. OKOT Innocent
  37. OKOT Simon Rhonny
  38. OLANYA Benson
  39. OLEKE Moses Elvis
  40. ONYANGO Olweny Galdino
  41. OPIO Moses Emmanuel
  42. OPIYO John Batista
  43. OTIM Joseph Lagwok
  44. OTIM Simon
  45. OTTO Alfred Dan
  46. OWEKA James
  47. OYET George Ocaya
  48. OYUGI Christine Ruth (Ms)
  49. TABOLINDA Nancy (Ms)
  50. TUMWESIGE Rolex
  51. WAFULA Godfrey

Bachelor of Quantitative Economics

  1. ACHOROI Jairus
  2. ADONG Lydia (Ms)
  3. ADONGPING Gloria (Ms)
  4. AINEMBABAZI Allen (Ms)
  5. AKOT Clare Dorah (Ms)
  6. ALEGA Samuel Grace
  7. ALIONI Joseph
  8. ANDEZU Sarah (Ms)
  9. APIO Salome Waco (Ms)
  10. ARINDA Shaman
  11. ATIMANGO Brenda (Ms)
  12. KABUGHO Daphine (Ms)
  13. KASOMA Josephat
  14. KATO Hannington
  15. KIDEN Priscillar Olobo (Ms)
  16. KOMAKECH Richard
  17. KWOYELO Ronald
  18. LAKOT Gladys Olaa (Ms)
  19. MUSOKE Kennedy
  20. MWENYI Micheal
  21. NALUMANSI Sarah (Ms)
  22. NANDUTU Susan (Ms)
  23. ODUR Daniel
  24. OKIROR Simeon
  25. OLANYA Francis
  26. OMARA Bruno
  27. ONENCAN Andrew
  28. OOLA Andrew
  29. OPETO Donald
  30. OPIO Benard
  31. OPIYO Roy Leo
  32. OYELLA Mercy Sharon (Ms)
  33. SSEMAYANJA Joseph
  34. WANYAMA Geofrey
  35. WOKORACH Innocent Fred

Bachelor of Science Education (Biological)

  1. ODOKONYERO Ronald

Bachelor of Science Education (Sports Science)

  1. ELIASU Gerald
  2. KIJJALI Fred
  3. MAFABI Esau
  4. MUGALYA Jackson
  5. ODONG Christopher
  6. OJARA Martin
  7. OJARA Sunday Braxton
  8. OKELLO Robert
  9. OMONA George
  10. OPON Isaac
  11. RUSEKA Francis
Sponsored Links